Vše o JIMBER

Jsme malá rodinná firma se stabilním týmem zaměstnanců sdílejících stejné hodnoty, na jejichž vrcholu stojí touha tvořit udržitelným způsobem finančně dostupné bydlení. Zakládáme si na individuálním přístupu, férovém jednání a přátelské a vstřícné komunikaci. Každého našeho zákazníka si vážíme a ke všem realizacím přistupujeme s vědomím toho, že se často jedná o životní investici.

Stavíme na území celé České republiky i Slovenska.

Rodinná firma

Díky našemu stabilnímu týmu se na naši práci můžete na 100 % spolehnout.

Individuální přístup

Vaše představa o vysněném domě je pro nás zásadní. Pomůžeme vám zhmotnit vaši vizi.

Vzdálenost není překážka

Pracujeme na projektech po celé České republice i na Slovensku.

Individuální přístup na prvním místě

Roubenky od projektu
po vybavení

Hrubé stavby roubenek dodáváme včetně zajištění kompletní projektové dokumentace pro stavební povolení. Rádi vám také vybavíme interiér truhlářskými výrobky na míru. Samozřejmostí jsou i zdarma poskytované konzultace po dokončení stavby.

Na realizaci roubených staveb jsme se zaměřili pro jejich kouzlo, ekologičnost, možnost využití lokálních materiálů, variabilitu a v neposlední řadě praktičnost a možnost otisknout do každé stavby jedinečnou představu konkrétního zákazníka. 

Roubené stavby od JIMBER

Kvalitní služby

V kvalitě realizovaných staveb neděláme kompromisy. Zakládáme si na profesionálním, stabilním týmu patřičně vzdělaných zaměstnanců se zkušenostmi v oboru. Zároveň v průběhu celého procesu realizace využíváme moderní technologie a ověřené techniky, které zaručují ten nejlepší výsledek. Dlouhodobě spolupracujeme s VUT Brno, s jejichž odborníky konzultujeme jednotlivé detaily staveb tak, aby vyhovovaly moderním standardům.

Unikátní stavební postup

Základem stavby každé roubenky je kvalitní výrobní dokumentace. K její modelaci využíváme software SEMA. Na základě dat z tohoto softwaru následně vyřezáváme jednotlivé díly roubenky. Díky jejich přesné výrobě pak stavbu sestavíme velmi rychle – výroba trvá zhruba 30 dnů a montáž zabere přibližně 5 dnů.  

Stavby na míru

Veškeré roubenky stavíme jako originály. Je proto jen na vás a vašich představách, jak bude stavba vypadat. Na základě materiálů od architekta pro vás před zahájením realizace necháme vypracovat kompletní projekt. Zajišťuje ho zkušený projektant specializující se na tento typ dřevostaveb. Tento projekt následně poslouží také jako podklad pro výrobní dokumentaci SEMA.

Truhlářské práce pro váš interiér

Vybavení interiéru stavby určuje, jak se ve vašem domově budete cítit. Vyhovíme proto rádi vašim představám a s dokonalou znalostí daných prostor pro vás zhotovíme nábytek na míru. Získáte tak přesně takový domov, jaký jste si vysnili. 

Výběrové dřevo

Roubenky stavíme ze suchých lepených BSH hranolů (velké chalupy a domy), menší stavby ve většině případů z mokrého smrkového dřeva, případně borovice či modřínu. BSH hranoly vycházejí cenově dráž, mají však několik výhod, jako je zejména vyšší pevnost a tvarová stálost –⁠⁠⁠ nekroutí se a stavba z lepeného dřeva sesedá pouze minimálně. K izolaci mezi trámy využíváme ovčí vlnu. 

Mokré smrkové dřevo pochází výhradně z Vysočiny. Zdejší nadmořská výška totiž dává dřevu vynikající vlastnosti, které lze využít právě při stavbě roubenek. Je levnější než BSH hranoly, při sesychání však může praskat. Někteří zákazníci ale právě toto vyžadují.

Ochrana dřeva

Samotné dřevo je třeba chránit proti napadení škůdci. Pro tyto účely využíváme přírodní oleje s obsahem fungicidů a biocidů, které jsou paropropustné (dřevo tak lépe “dýchá) a zároveň voděodolné. Tyto přípravky na povrchu dřeva netvoří film, který se časem odlupuje. Díky tomu je oprava či renovace nátěru výrazně jednodušší –⁠⁠⁠ postačí plochy očistit a provést nový nátěr. 

Dbáme také na dodržování tzv. stavební ochrany dřeva. Roubenku vždy stavíme minimálně 25 cm nad terénem. Důležité je dále kvalitní provedení hydroizolace a dostatečné přesahy střechy. Díky tomu dochází k postupnému vysušení všech konstrukčních částí domu. Dodržování těchto technologických postupů a využití kvalitního dřeva rovněž přispívá k jeho ochraně před škůdci. 

Reference našich zákazníků

Martina Lízlová
Read More
Prozákaznický přístup ze strany pana Mifky je na prvotřídní úrovni. Na jeho doporučení jsme zvolili projektanta pana Karbana, se kterým spolupracovat byla též jedna radost. Při samotné realizaci je nutno vyzdvihnout: velmi vstřícná komunikace, každodenní kontrola stavby, přátelská atmosféra na staveništi. V neposlední řadě čisté staveniště, které bylo vždy řádně uklizeno. Pro realizaci hrubé stavby z hranolů z mokrého dřeva jsme si nemohli vybrat lepší firmu, nežli Roubené chaty. Děkujeme, Lízlovi.
Tomáš Přívratský
Read More
Když to celkově shrnu, nevyskytly se žádné komplikace a vše proběhlo podle domluvy. Firmu pana Mifky mohu jen doporučit ostatním stavitelům. Jsme spolu i nadále v kontaktu, neboť občas potřebuji poradit v dalších fázích při dokončování stavby, kterou děláme již svépomocí.
Jiří Juras
Read More
V rámci projektu rekonstrukce rekreační chaty jsem požadoval a našel kvalitní řemeslníky, profesionální přístup a neocenitelné poradenství v oblasti nátěrů a údržby roubených staveb. Chata byla dokončena včas a podle všech dohod a byl řádně veden stavební deník. Během realizace udržovala firma vždy pořádek na staveništi a veškerá komunikace investora, realizátora a stavebního dozoru probíhala korektně a věcně. Z pohledu zákazníka chci s odstupem vyzvednout okamžik, kdy jsme byli od Ing. Jana Mifky pozváni na dílnu, kde se roubenka vyřezávala a viděli jsme i tuto část procesu.
Marketa Bartunkova
Read More
Výborná komunikace, dokonalé řemeslné zpracování, rychlá montáž, dobrá nálada na stavbě - to vše je firma pana Mifky a ještě mnohem víc.
Jan Brlica
Read More
Naprosto super profesionální přístup. Splnili všechna očekávání a velmi vřelý přístup pana Mifky. Roubenka nám děla velkou radost.
Rostislav Durďák
Read More
Chtěl jsem tímto moc poděkovat výše zmíněné firmě za skvělý přístup, dochvilnost ,jednání a nadstandardní služby a servis v rámci stavby mého domu. Rostislav Durďak
Petr Fryc
Read More
Perfektní komunikace přímo s majitelem firmy, precizní a rychlá realizace roubenky. Jsme moc spokojeni, určitě doporučujeme.
Štefan Križan
Read More
Dobrá práce, skvělý přístup k zákazníkovi před, během i po dokončení stavby. Můžu jedině doporučit!!!
Martin Tálský
Read More
Férovost a spolehlivost. S panem Mifkou jsme postavili bytelnou roubenou chatu pro celoroční bydlení. Doporučujeme.
Previous
Next