Proč bydlet v roubence

Roubenka a srub jsou tradiční stavební styly, které jsou spojeny s používáním dřeva a charakteristickým vzhledem. Přesto existují některé rozdíly mezi těmito dvěma koncepty. Je třeba zdůraznit, že oba tyto stavební styly mají své unikátní vlastnosti a mohou být přizpůsobeny různým potřebám a vkusům. 

Kvalita a tradice

Osvědčené postupy stavby a poctivě opracované výběrové dřevo zaručují maximální kvalitu každé naší realizace.

Praktičnost a rychlost stavby

Roubenky vynikají nejen svým tradičním vzhledem, ale také praktickými výhodami, jako je rychlá výroba i montáž, minimální sesedání stavby, stabilita a pevnost.

Elegance a variabilita

Estetika roubenek odráží tradiční řemeslo, eleganci přírodních materiálů a moderní design. Variabilita těchto staveb umožňuje vytvořit osobitý domov s jedinečným vzhledem.

Proč roubenky od Jimber?

Tradice a funkčnost roubenek

Roubenky jsou synonymem elegance a tradiční řemeslné dovednosti. Jejich rovné stěny postavené z hranolů vytvářejí jednotný vzhled, typická rybina v rozích je poté osvědčeným, staletími prověřeným spojem pro stabilitu a pevnost. 

Roubenky dále umožňují jednoduchou montáž elektroinstalace – zejména v případě roubení s přiznanou mezerou, kdy se elektro kabely umístí do mezer mezi trámy. Sedání stavby u roubenek je minimální, pohybuje se v řádu centimetrů, což zajišťuje stabilitu a snadné vytěsnění mezer. 

Na rozdíl od srubů jsou roubenky pro náš kraj typickou stavbou, což můžeme přičítat dovednosti našich předků otesat dřevo či jej na pile nařezat na rovné hranoly. Stavby z kulatiny oproti tomu nejsou v české architektonické tradici běžné.

Vyberte si typ stavby srdci nejbližší

Stavíme na území celé České republiky a Slovenska.

Na co v Jimber klademe důraz?

Kvalitní práce

Zakládáme si na nejvyšší možné kvalitě námi realizovaných staveb. Při práci s dřevem si užíváme si každý detail, díky čemuž jsou naše stavby maximálně precizní.

Férová cena

Chceme, aby byly naše stavby pro lidi finančně dostupné a stanovujeme proto férové ceny.

Individuální přístup

Ke všem zákazníkům přistupujeme individuálně a snažíme se nanejvýš vyhovět jejich představám.

Udržitelnost a zdraví

Záleží nám na tom, aby naše stavby zanechali co nejnižší ekologickou stopu a poskytovaly zákazníkům zdravé místo k žití.

Proč se nevěnujeme stavbě srubů?

I když mohou sruby lákat svým masivním vzhledem, existují důvody, proč se jejich stavbě nevěnujeme. Stěny z kulatiny jsou typické svým nepravidelným tvarem, sedání stavby tak může dosahovat až více než 20 cm. Tato vlastnost představuje riziko problémů s okny a dveřmi a může nepříznivě ovlivnit estetiku i funkčnost domu. Záleží nám na maximální kvalitě každé realizované stavby a spoléháme se proto na osvědčené materiály a postupy, které od pradávna patřily do naší krajiny. Jelikož v případě srubů nemůžeme tuto úroveň kvality zaručit, jejich stavbám se nevěnujeme.

Podívejte se na naše realizace

IMG_3744
Sobotín

Reference našich zákazníků

Martina Lízlová
Read More
Prozákaznický přístup ze strany pana Mifky je na prvotřídní úrovni. Na jeho doporučení jsme zvolili projektanta pana Karbana, se kterým spolupracovat byla též jedna radost. Při samotné realizaci je nutno vyzdvihnout: velmi vstřícná komunikace, každodenní kontrola stavby, přátelská atmosféra na staveništi. V neposlední řadě čisté staveniště, které bylo vždy řádně uklizeno. Pro realizaci hrubé stavby z hranolů z mokrého dřeva jsme si nemohli vybrat lepší firmu, nežli Roubené chaty. Děkujeme, Lízlovi.
Tomáš Přívratský
Read More
Když to celkově shrnu, nevyskytly se žádné komplikace a vše proběhlo podle domluvy. Firmu pana Mifky mohu jen doporučit ostatním stavitelům. Jsme spolu i nadále v kontaktu, neboť občas potřebuji poradit v dalších fázích při dokončování stavby, kterou děláme již svépomocí.
Jiří Juras
Read More
V rámci projektu rekonstrukce rekreační chaty jsem požadoval a našel kvalitní řemeslníky, profesionální přístup a neocenitelné poradenství v oblasti nátěrů a údržby roubených staveb. Chata byla dokončena včas a podle všech dohod a byl řádně veden stavební deník. Během realizace udržovala firma vždy pořádek na staveništi a veškerá komunikace investora, realizátora a stavebního dozoru probíhala korektně a věcně. Z pohledu zákazníka chci s odstupem vyzvednout okamžik, kdy jsme byli od Ing. Jana Mifky pozváni na dílnu, kde se roubenka vyřezávala a viděli jsme i tuto část procesu.
Marketa Bartunkova
Read More
Výborná komunikace, dokonalé řemeslné zpracování, rychlá montáž, dobrá nálada na stavbě - to vše je firma pana Mifky a ještě mnohem víc.
Jan Brlica
Read More
Naprosto super profesionální přístup. Splnili všechna očekávání a velmi vřelý přístup pana Mifky. Roubenka nám děla velkou radost.
Rostislav Durďák
Read More
Chtěl jsem tímto moc poděkovat výše zmíněné firmě za skvělý přístup, dochvilnost ,jednání a nadstandardní služby a servis v rámci stavby mého domu. Rostislav Durďak
Petr Fryc
Read More
Perfektní komunikace přímo s majitelem firmy, precizní a rychlá realizace roubenky. Jsme moc spokojeni, určitě doporučujeme.
Štefan Križan
Read More
Dobrá práce, skvělý přístup k zákazníkovi před, během i po dokončení stavby. Můžu jedině doporučit!!!
Martin Tálský
Read More
Férovost a spolehlivost. S panem Mifkou jsme postavili bytelnou roubenou chatu pro celoroční bydlení. Doporučujeme.
Previous
Next