Jak se staví roubenka

Vaše představa o vysněném domově se stává realitou. Stavíme roubenky s důrazem na funkčnost a kvalitu. Při práci se držíme prověřených postupů.

Zajímá vás, jak celý proces stavby probíhá? Čtěte dále! 

Výroba roubenky v naší dílně zabere cca 1 měsíc. Montáž na místě pak zhruba 1 týden.

S výrobou můžeme začít už při zahájení prací na základní desce domu.

Spolehněte se na nás ve všech fázích realizace vaší stavby.

Stavba roubenky

KROK 1

Nejprve se s vámi setkáme u nás ve výrobě, kde vám představíme naši firmu a ukážeme moznosti stavby (roubenka, poloroubenka, roubení na sraz/s přiznanou mezerou). Dle vašeho výběru poté stanovíme cenu za 1 m² zastavěné plochy domu, díky čemuž získáte hrubou představu o jeho celkové ceně. Následně pro vás zajistíme předběžný návrh stavby a připravíme její rozpočet.

KROK 2

Vaši představu bude třeba přenést na papír. Projektovou a výkresovou dokumentaci pro vás připraví specializovaný projektant v programu AutoCAD. Výrobní dokumentaci a 3D model stavby nakreslíme v programu SEMA. Pokud již máte svůj projekt, zhotovíme stavbu podle něj.

KROK 3

Data ze SEMY nám poslouží k vytvoření 3D modelu tesařských konstrukcí, který vám zašleme pro finální odsouhlasení, a k následné samotné výrobě. Vybereme a objednáme řezivo a celou stavbu následně vyřežeme v naší výrobní hale.

KROK 4

Hotovou rozloženou roubenku dovezeme na stavební parcelu. Zde ji během pár dní smontujeme do finálního stavu.

Upozornění!
Hrubou stavbu roubenky postavenou z mokrého dřeva je třeba nechat dobře proschnout. Během první zimy dojde k jejímu nejvýraznějšímu sesednutí, po této době ji lze dodělat – namontovat okna, dveře, podlahy aj.

Reference našich zákazníků

Martina Lízlová
Read More
Prozákaznický přístup ze strany pana Mifky je na prvotřídní úrovni. Na jeho doporučení jsme zvolili projektanta pana Karbana, se kterým spolupracovat byla též jedna radost. Při samotné realizaci je nutno vyzdvihnout: velmi vstřícná komunikace, každodenní kontrola stavby, přátelská atmosféra na staveništi. V neposlední řadě čisté staveniště, které bylo vždy řádně uklizeno. Pro realizaci hrubé stavby z hranolů z mokrého dřeva jsme si nemohli vybrat lepší firmu, nežli Roubené chaty. Děkujeme, Lízlovi.
Tomáš Přívratský
Read More
Když to celkově shrnu, nevyskytly se žádné komplikace a vše proběhlo podle domluvy. Firmu pana Mifky mohu jen doporučit ostatním stavitelům. Jsme spolu i nadále v kontaktu, neboť občas potřebuji poradit v dalších fázích při dokončování stavby, kterou děláme již svépomocí.
Jiří Juras
Read More
V rámci projektu rekonstrukce rekreační chaty jsem požadoval a našel kvalitní řemeslníky, profesionální přístup a neocenitelné poradenství v oblasti nátěrů a údržby roubených staveb. Chata byla dokončena včas a podle všech dohod a byl řádně veden stavební deník. Během realizace udržovala firma vždy pořádek na staveništi a veškerá komunikace investora, realizátora a stavebního dozoru probíhala korektně a věcně. Z pohledu zákazníka chci s odstupem vyzvednout okamžik, kdy jsme byli od Ing. Jana Mifky pozváni na dílnu, kde se roubenka vyřezávala a viděli jsme i tuto část procesu.
Marketa Bartunkova
Read More
Výborná komunikace, dokonalé řemeslné zpracování, rychlá montáž, dobrá nálada na stavbě - to vše je firma pana Mifky a ještě mnohem víc.
Jan Brlica
Read More
Naprosto super profesionální přístup. Splnili všechna očekávání a velmi vřelý přístup pana Mifky. Roubenka nám děla velkou radost.
Rostislav Durďák
Read More
Chtěl jsem tímto moc poděkovat výše zmíněné firmě za skvělý přístup, dochvilnost ,jednání a nadstandardní služby a servis v rámci stavby mého domu. Rostislav Durďak
Petr Fryc
Read More
Perfektní komunikace přímo s majitelem firmy, precizní a rychlá realizace roubenky. Jsme moc spokojeni, určitě doporučujeme.
Štefan Križan
Read More
Dobrá práce, skvělý přístup k zákazníkovi před, během i po dokončení stavby. Můžu jedině doporučit!!!
Martin Tálský
Read More
Férovost a spolehlivost. S panem Mifkou jsme postavili bytelnou roubenou chatu pro celoroční bydlení. Doporučujeme.
Previous
Next